Czym kierować się przy wyborze pościeli?

Pościel stanowi niezbędne wyposażenie każdej sypialni. To, czy będzie ona funkcjonalna zależy w dużej mierze od tego, jaka będzie. Przy jej wyborze należy więc brać pod uwagę rozmaite kryteria. Swoją uwagę na pewno należy zwrócić na rozmiar pościeli, ale również na jej kolor oraz rzecz jasna na materiał, z którego została wykonana. Ostatnie kryterium dla wielu osób jest najważniejsze. 

Odpowiedni rozmiar i kolor

Bardzo popularna jest pościel 160×200 do kupienia przez internet. Wynika to z faktu, iż wiele osób posiada kołdrę właśnie o tych wymiarach. Niemniej jednak, rozmiar pościeli zawsze powinien być dobierany indywidualnie. Powinniśmy zatem poznać wymiary swojej kołdry, a wówczas bez wątpienia uda nam się znaleźć odpowiednią pościel. Kolejnym bardzo istotnym dla wielu osób kryterium jest kolor pościeli. Przy jego wyborze należy kierować się nie tylko swoimi własnymi upodobaniami, ale i kwestiami praktycznymi. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie kolory oraz wzory mogą wpasować się w klimat naszej sypialni. Jeżeli pragniemy, aby krzykliwe wnętrze stało się nieco bardziej stonowane, postawmy na pościel w odcieniu ecru, beżu bądź butelkowej zieleni. Równie dobrym pomysłem może okazać się zakup pościeli o barwie bladego różu bądź pistacji. Jeżeli jednak nasza sypialnia sprawia wrażenie nieco zbyt monotonnej, warto ożywić ją pościelą w kolorze oranżu bądź soczystej truskawki. Dość dobrym wyborem będzie także pościel w wielobarwne wzory geometryczne lub kwiaty.

Z jakiego materiału powinna być pościel?

Wybierając pościel do sypialni należy zwrócić swoją uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Doskonałym wyborem wydaje się bawełna, która pozwala skórze oddychać i jest niedroga. Jeżeli marzy nam się nieco bardziej eleganckie, ale nadal naturalne rozwiązanie, zdecydujmy się natomiast na pościel wykonaną z lnu. Niektórym może jednak przeszkadzać to, iż jest ona nieco szorstka w dotyku. Jeżeli nade wszystko cenimy sobie materiały przyjemne dla skóry, zdecydujmy się na przykład na jedwab. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to wyjątkowo drogi materiał. Niemniej jednak, posiada całkiem sporo zalet, za które warto go docenić. Oprócz tego, że jest miły w dotyku, prezentuje się niezwykle elegancko. Jedwabna pościel wydaje się również doskonałym wyborem dla osób z alergią na kurz. Sprawdzi się ona także w sypialniach osób, które są miłośnikami luksusowych rozwiązań. Tańszą alternatywą dla pościeli z jedwabiu jest ta wykonana z satyny poliestrowej. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że jest to materiał sztuczny, nieprzepuszczający powietrza.

About the Author

You may also like these